20. ročník Memoriálu Vaška Fabiánka

20. ročník Memoriálu Vaška Fabiánka

I letos se mezi svátky konal v hale na Vodově Memoriál Vaška Fabiánka. Jubilejního 20. ročníku se zúčastnilo celkem 13 výběrů Krajských center mládeže (KCM). Vítězem turnaje se stal Středočeský kraj A, Jihomoravský výběr A obsadil 3. místo. „Memoriálu se zúčastnily ročníky 2009 a mladší a jednotlivé výběry přicestovaly z osmi krajů České republiky," upřesnil organizátor akce Petr Pavlica.

„Turnaj splnil to, co jsme si zadali. Naše bilance byla po skončení 7 vyhraných utkání a 3 prohry. Pro mě osobně ukázal memoriál sice několik nedostatků, ale především mnoho pozitiv, na kterých chceme dál stavět," zdůraznil Pavlica. Memoriál doprovázel i samostatný turnaj výběrů B, ve kterém se hodně dařilo jihomoravskému družstvu. „Z pěti utkání vyhrály holky čtyřikrát, za což si zaslouží pochvalu," dodal Pavlica.

Z Králova Pole reprezentovalo výběry Jihomoravského kraje, které trénuje Petr Pavlica společně s Anetou Novotnou, 8 hráček z žákyň A a jedna z žákyň B. „Aneta je mou juniorskou nahrávačkou a druhým rokem i trenérkou KCM. Memoriálu se však nemohla zúčastnit, a tak ji na turnaji zastoupil trenér Petr Baránek z Břeclavi," řekl Petr Pavlica.  

Výběr JMK A i B prošel před memoriálem obměnou na postu nahrávaček - z celkových čtyř byla na soupiskách těchto družstev hned tři nová jména. „Turnaj byl proto tak trochu krokem do neznáma. Soustředili jsme se hlavně na sehrávání a nastavování situací pro hlavní akci sezóny, kterou bude příští rok v červnu Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích," doplnil Petr Pavlica. 

Výsledky 20. ročníku Memoriálu Vaška Fabiánka:

1. Středočeský kraj A

2. Kraj Vysočina A

3. Jihomoravský kraj A

4. Plzeňský kraj A

5. Pardubický kraj A

6. Olomoucký kraj A

7. Kraj Vysočina B

8. Moravskoslezský kraj A

9. Jihomoravský kraj B

10. Středočeský kraj B

11. Zlínský kraj A

12. Pardubický kraj B

13. Olomoucký kraj B 

Barbora Mertová