Školení Trenér volejbalu II. třídy

Školení Trenér volejbalu II. třídy

Úsek vzdělávání Českého volejbalového svazu vypisuje školení odborné kvalifikace trenér volejbalu II. třídy. Školení je akreditované MŠMT a úspěšný absolvent získá živnostenský list jako trenér volejbalu.

Po absolvování kurzu získá trenér volejbalu II. třídy pedagogické, metodické, praktické a odborné znalosti jak z oblasti specializace (volejbalu), tak i z oblasti obecné části sportovního tréninku a výkonu. Kurz je určen pro frekventanty s praxí a základními znalostmi získanými z aktivní trenérské činnosti a ze studia kvalifikační třídy trenér volejbalu III. třídy nebo Trenér mládeže. Tyto znalosti a zkušenosti si frekventanti během kurzu rozšiřují a prohlubují a současně získávají nové znalosti z výše uvedených oblastí. Absolvent kurzu je trenérem, který je připraven působit jako profesionál u družstev všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní, současně je připraven na další studium nejvyšší trenérské licence (trenér volejbalu I. třídy).

Podmínky pro zapsání školení:

- členství v ČVS se zaplaceným členským příspěvkem (školení může absolvovat i nečlen ČVS, ale nebude mu udělena kvalifikační trenérská třída)

- 2 roky praxe s kvalifikací trenér III. třídy nebo trenér mládeže (není nutné pro nečleny ČVS)

- středoškolské vzdělávaní zakončené maturitní zkouškou

úspěšné složení přijímacích zkoušek

Přijímací zkouška:

Termín: 10. 3. 2023 v Českých Budějovicích nebo 4. 5. 2023 v Mikulově

Přihlášky na přijímací zkoušku zasílejte vedoucímu školení:  Paed.Dr. Jaroslav Šamšula, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 571 023

Okruhy témat se kryji se studijními materiály, které naleznete na metodickém videoportálu ČVS: https://kompas2020.cz">https://kompas2020.cz

Po přijetí přihlášky budou zájemcům zaslány podrobnější informace o čase a přesném místu zkoušky spolu s přesnými okruhy a tématy. 

Po úspěšném absolvování přijímacích zkoušek budou přijatým studentům zaslány další informace o školení, včetně přesného programu.

Termíny školení:

  • 25. - 28. 5. 2023 Brno
  • 24. - 27. 8. 2023 Brandýs nad Labem
  • září 2023 Brandýs nad Labem / Nymburk - Obecný základ sportovního tréninku
  • prosinec 2023   Brno

Účastnický poplatek (platí pouze pro přijaté studenty, kteří splnili přijímací zkoušku):             

  • 9 000,- Kč – Specializace
  • 4 200,- Kč – Obecný základ

Strava a ubytování (specializace): zajišťuje pořadatel na základě požadavků frekventantů, náklady si hradí účastníci sami

Cestovné: hradí účastníci školení

Úspěšný absolvent školení má oprávnění vést všechna družstva s výjimkou extraligy dospělých, získat živnostenský list jako trenér volejbalu a přihlásit se na školení 1. třídy. Extraligová licence má platnost 3 roky, kvalifikační třída je doživotní.

Zdroj: www.cvf.cz