Jm Pohár 7.tříd chlapců+mix vyvrcholil v Hustopečích

5.března se v Hustopečích hrála finálová skupina Poháru sedmých tříd v kategorii chlapců a smíšených družstev. Je potřeba se zmínit, že z týmů, které hrály úvodní osmifinále byly jen dvě družstva smíšená, další už byla čistě chlapecká. Domácí tým hrající v základní sestavě se dvěma chlapci narazil v osmifinále na tým z Bučovic, rovněž smíšený. Po celkem kontrolovaném průběhu zvítězili domácí jasně ve dvou setech a postoupili do čtvrtfinále. Tady na ně čekal soupeř, kterého v sezóně ještě neporazili, soupeř, který vyhrál základní část soutěže, VK Znojmo. Bohužel hra s přílišným respektem k soupeři úspěch nepřinesla a domácí ve dvou setech prohráli a museli do oprav. Následoval zápas s Teslou Brno B, soupeřem, který měl být ten nejlehčí. V prvním setu potvrdili domácí roli favorita a s výrazným náskokem vyhráli, ještě v závěru setu dostali příležitost hráči a hráčky z lavičky. Ve stejné sestavě jako skončili v prvním setu, tak začali i v setu druhém. A přišly problémy. K možnému uspokojení ze snadného prvního setu se přidalo pár chyb ve hře a tým se ocitl pod tlakem. Trenérka Machová reagovala střídáním a vracela do hřiště hráčky základní sestavy, bohužel s nepříliš velkým úspěchem. Nadšeně bojující tým z Brna byl k nezastavení a ucítil šanci. Domácí to rozhodilo a vysněné semifinále se najednou zdálo strašně daleko. Tým porážku ve druhé setu nejen neodvrátil, ale na hřišti zmatkoval. Musel rozhodnout třetí set. A ten začal tak, jak končil předchozí. Při změně stran domácí prohrávali 1:8 a asi by na ně v tuto chvíli vsadil málokdo. Naštěstí diváci věřit nepřestali a vytrvalým povzbuzováním nastartovali velký obrat. Pár dobrých podání a zvládnuté míče v poli přineslo víru ve vlastní schopnosti a v nervy drásající koncovce urvali výhru 17:15 a postoupili do semifinále. V semifinále se hustopečské družstvo utkalo s Tatranem Hrušky a převaha chlapců byla znát. Přestože domácí nic nevypustili, prohráli ve dvou setech a šli do boje o třetí místo. V druhém semifinále došlo k překvapení, kdy favorizované Znojmo prohrálo s Teslou Brno A ve třech setech. Repríza čtvrtfinále byla ovšem úplně jiná. Na straně domácích snaha o zisk třetího místa, na straně Znojma zklamání, že nehrají finále. A povedlo se ! Poprvé v sezóně 2022/2023 a v posledním zápase porazili Znojmo ve třech setech a získali místo na stupních vítězů.

Finálový zápas byl jednoznačnou záležitostí družstva Tatranu Hrušky, které zvítězilo ve dvou setech nad Teslou Brno a zaslouženě si pověsilo na krk zlaté medaile.